Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Arena Gliwice w nocy
Węzeł Sośnica o zmierzchu
Stare Miasto z lotu ptaka
Arena Gliwice w dzień
Radiostacja na tle miasta
Strona Głowna / Zdrowie i Sprawy Społeczne / Pomoc społeczna / Wsparcie dzieci i młodzieży w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Wsparcie dzieci i młodzieży w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Zespół Ośrodka Interwencji Kryzysowej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gliwicach realizuje usługę wsparcia dla dzieci i młodzieży #słuchawka. Wykorzystuje ona dwa rodzaje narzędzi:

Pierwszym jest telefon zaufania. W każdy wtorek w godzinach od 15.00 do 18.00 pod numerem tel. 510 230 258 dyżurować będzie pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej gotowy podjąć każdą, nawet najtrudniejszą rozmowę i zaproponować wsparcie.

Drugim narzędziem jest wykorzystanie tak popularnego dzisiaj wśród młodzieży grupowania informacji za pośrednictwem hasztagów. W materiałach promocyjnych zaproponowano słowa-klucze, które opublikowane razem z hasztagami #słuchawka oraz #oik pozwolą niejako ”odnaleźć” osobę potrzebującą pomocy.

Z badań ekspertów Polskiej Akademii Nauk wynika, że pandemia szczególnie silnie wpływa na psychologiczną kondycję osób młodych.  Zespół PAN ostrzega, że doświadczanie różnych form stresu może prowadzić do pojawienia się lub nasilenia depresji, zaburzeń psychotycznych, samobójstw, samookaleczeń, zaburzeń jedzenia, snu, lub przemocy wobec innych. Dzieci, młodzież i ich rodzice powinni mieć zapewniony stały dostęp do opieki specjalistycznej. Istotne jest też łagodzenie lęków poprzez rozmowę. To zadanie dla rodziców i szkoły, ale także dla specjalistów pedagogów i psychologów.

Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęUrząd Miejski w Gliwicach
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćAneta Wąsowicz
Data wytworzenia informacji2021-06-17 11:16:39
Informację wprowadził do BIPKatarzyna Grabińska
Data udostępnienia informacji w BIP2021-06-17 11:16:39
Dokonano anonimizacjiNIE
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Utworzenie dokumentuKatarzyna Grabińska17-06-2021 11:16:39