Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Arena Gliwice w nocy
Węzeł Sośnica o zmierzchu
Stare Miasto z lotu ptaka
Arena Gliwice w dzień
Radiostacja na tle miasta
Strona Głowna / Internetowy Sklep Geodezyjny

Internetowy Sklep Geodezyjny

Szanowni Państwo,
od połowy roku 2018 Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Gliwicach uruchomił e-usługę pozwalającą on-line zamówić materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego miedzy innymi: mapę zasadniczą, mapę ewidencyjną, wypisy z ewidencji gruntów i budynków, a w przypadku użycia Profilu Zaufanego również odebrać dane pobierając je z serwera.
Link do sklepu znajduje się na stronie internetowej gliwice.eu w części pt. "Załatw sprawę w urzędzie" >> "Geodezja" - Internetowy sklep geodezyjny oraz pozostałe usługi sieciowe lub bezpośrednio pod adresem: https://zasobgeodezyjny.gliwice.eu.

Pragniemy zwrócić również Państwa uwagę na dostępność usług nieodpłatnych, do których linki znajdują się pod pozycją "Kategorie usług bezpłatnych". Znajduje się tam dostęp do portali: Gliwice 3d.pl, Ukośne.pl, Retromapy.pl (więcej informacji znajduje się poniżej). W tym miejscu sprawdzimy również aktualne nazwy zmienionych ulic, ich nawy archiwalne, nazwy rond i estakad oraz nie popełnimy błędu przy operowaniu nieistniejącymi nr budynków, gdyż możemy je w szybki sposób zweryfikować u źródła.
W przypadku pytań dotyczących obsługi sklepu, prosimy o kontakt pod numery telefonów Wydziału Geodezji i Kartografii podanymi na Stronie Głownej / Geodezja i Kartografia lub poprzez adres mailowy: ge@um.gliwice.pl .

W kategorii usług nieodpłatnych w sklepie internetowym korzystać można z:
portalu "Gliwice 3d" - jest to kartometryczny (dający możliwość dokonywania pomiaru) model 3d terenu całego miasta Gliwice. Usługa posiada opcję przeglądania cieniowanej rzeźby terenu.
portalu "Ukośne.pl" - jest to kartometryczny (dający możliwość dokonywania pomiaru) widok zagospodarowania miasta Gliwice z perspektywy ukośnej wraz z możliwością jednoczesnego oglądania obiektów w osobnych oknach z kierunków N,S,E,W.
portalu "Retromapy" - jest to portal porównawczy. Za pomocą suwaka możemy w dwóch częściach ekranu porównywać te same elementy, które zostały odwzorowane na ortofotomapie na przestrzeni kolejnych lat. Obecnie od roku 2003 do 2020.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z możliwościami sklepu, który ma za zadanie uzupełnić ofertę e-usług udostępnianych przez Wydział Geodezji i Kartografii, a w szczególności zaoszczędzić Państwa czas.

W roku 2020 Internetowy sklep geodezyjny został finalistą konkursu INNOWACYJNY SAMORZĄD - Serwisu Samorządowego PAP w kategorii Gminy Miejskie.

Zdjęcie nagrody

Z poważaniem, Zespół Wydziału Geodezji i Kartografii.

Sklep internetowy został sfinansowany ze środków pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa II "Cyfrowe Ślaskie" działanie 2.1 "Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych".  Nazwa zadania: "Powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny miasta Gliwice-sklep on-line" nr WND-RPSL.02.01.00-24-0228/15-00.

Logo

 

Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęUrząd Miejski w Gliwicach
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćGrzegorz Karkowski
Data wytworzenia informacji2020-09-24 14:36:22
Informację wprowadził do BIPKrzysztof Kowalski
Data udostępnienia informacji w BIP2020-09-24 14:36:22
Dokonano anonimizacjiNIE
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Zmiana statusu dokumentuKrzysztof Kowalski23-03-2021 13:20:05
2Zmiany w dokumencieKrzysztof Kowalski24-09-2020 14:37:27
3Utworzenie dokumentuKrzysztof Kowalski24-09-2020 14:36:22